Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Services_JSON has a deprecated constructor in /home/freegallcb/www/stomatolog-zuromin.pl/administrator/components/com_k2/lib/JSON.php on line 126

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Services_JSON_Error has a deprecated constructor in /home/freegallcb/www/stomatolog-zuromin.pl/administrator/components/com_k2/lib/JSON.php on line 793

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Services_JSON_Error has a deprecated constructor in /home/freegallcb/www/stomatolog-zuromin.pl/administrator/components/com_k2/lib/JSON.php on line 805
Strefa Małego Pacjenta
Pedodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem stomatologicznym dzieci.

W Gabinetach Apolonia staramy się leczyć dzieci bezboleśnie, dlatego nawet do najdrobniejszych czynności stosujemy znieczulenie miejscowe, powierzchniowe, jest to specjalny smakowy żel, który ogranicza czucie dziecka w miejscu posmarowania. Oferujemy również kolorowe wypełnienia oraz nagrody (wręczane po ukończeniu leczenia), co zwiększa u dzieci zainteresowanie następnymi wizytami. Szczególne traktowanie,rozmowa z dzieckiem oraz informowanie o wykonywanych czynnościach pozwala zminimalizować niechęć maluchów do zabiegów i owocuje zaufaniem dziecka do stomatologa. Mogą być Państwo pewni, że w Gabinetach Apolonia pociechy będą pod dobrą i co najważniejsze, fachową opieką.

Regularne wizyty kontrolne zaoszczędzą czas rodziców oraz zmniejszą stres i cierpienie dziecka.


Szczególnie polecamy:

WIZYTA ADAPTACYJNA


To spotkanie małego pacjenta z lekarzem stomatologiem prowadzone w formie zabawy. Podczas trwania takiej wizyty dzieci oswajają się z otoczeniem, mają możliwość zapoznania się z gabinetem stomatologicznym oraz personelem medycznym. W trakcie spotkania lekarz stomatolog demonstruje małemu pacjentowi urządzenia stomatologiczne i ich działanie. Dzieci mogą pojeździć na fotelu, pobawić się dmuchawką czy pooglądać ząbki w kamerze wewnątrzustnej. Dzięki temu gabinet stomatologiczny staje się dla dziecka miejscem przyjaznym, kojarzonym z zabawą.

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie powinna mieć miejsce w wieku 2-3 lat. Niektóre dzieci potrzebują więcej niż jednej wizyty adaptacyjnej, dotyczy to zwłaszcza pacjentów po wcześniejszych przykrych doświadczeniach z lekarzami.

LAKIEROWANIE ZĘBÓW


Polega na pokryciu wszystkich powierzchni zębów warstwą lakieru zawierającą fluor. Szkliwo młodego zęba (niedojrzała tkanka) łatwiej wiąże jony fluoru, których obecność korzystnie wpływa na dojrzewanie zęba, dzięki czemu zęby stają się bardziej odporne na atak bakterii próchnicotwórczych. Zabieg lakierowania przeprowadza się na zębach mlecznych i stałych w zależności od potrzeby w różnych odstępach czasowych.

LAKOWANIE ZĘBÓW


Zabieg lakowania (uszczelniania) polega na zabezpieczeniu bruzd i anatomicznych zagłębień w zębach mlecznych i stałych. Bruzdy mają różne kształty, są głębokie i trudne do oczyszczenia (co sprzyja zaleganiu resztek pokarmowych), a przez to stają się miejscem gdzie najwcześniej powstaje próchnica. Uszczelnienie tych zagłębień jest sprawdzoną i bardzo efektowną metodą zapobiegania próchnicy. Lak stosowany w naszym gabinecie dodatkowo zawiera fluor, dzięki czemu nie tylko mechanicznie (przez blokowanie bruzd), ale także chemicznie zapobiega chorobie. Lakowanie przeprowadza się bezpośrednio po wyrżnięciu zęba, kiedy bruzdy są wolne od ognisk próchnicowych. Obecność laku należy kontrolować co 6 miesięcy, aby - jeśli nastąpi potrzeba - uzupełnić brak laku lub wyleczyć próchnicę początkową.

W przypadku zdiagnozowania ogniska próchnicowego wskazane jest leczenie zębów mlecznych i stałych. Niezmiernie istotne jest wczesne leczenie nie tylko zębów stałych, ale także zębów mlecznych, po to by zapobiegać stanom zapalnym oraz przedwczesnej ich utracie, co może wiązać się z traumatycznym przeżyciem dla dziecka oraz zaburzeniami w wyrastaniu zębów stałych (wady zgryzu).