Maszynowe leczenie kanałowe

17 maja 2020r

Endopilot jako gwarancja bezpieczeństwa

Endopilot zapewnia wiele możliwości stomatologom – nie tylko przyczynia się do lepszego komfortu pracy, ale też pozwala na dokładny pomiar długości kanału korzenia, co ma bezpośredni wpływ na tak ważną w naszym zawodzie precyzję. Tę możliwość zawdzięczamy technologii mikroprocesowej – długość kanału korzenia zostaje określona przez analizę sygnału, a wartości pomiarowe są zarejestrowane.

Ustawianie granicy odległości do wierzchołka kanału odbywa się za pośrednictwem prostego przesuwania znacznika na wyświetlaczu endometru. Dodatkowo stomatolog ma pełną kontrolę poprzez łatwą analizę prędkości i momentu obrotowego silnika endo.

Precyzja i szybkość

Praca z endopilotem utożsamiana jest z najszybszą metodą opracowania kanału za sprawą techniki wprawiającej narzędzie w rytmiczne, naprzemienne ruchy (w prawo, w lewo). 

Dodatkowe bezpieczeństwo

Endopilot posiada system inteligentnej redukcji momentu obrotowego, który umożliwia:

– nieprzerwane wydobywanie wiórów z kanału,

– ograniczenie wydajności cięcia pilnika w szczytowym obszarze,

– stałe transportowanie materiału w kierunku wierzchołka korzenia.

Technika dynamometryczna z kolei pozwala na uwalnianie zablokowanego narzędzia w kanale – co niweluje ryzyko złamań narzędzia w kanale.

Pełna kontrola w rękach stomatologa

Endopilot umożliwia monitoring zużycia pilników, który opiera się na dokładnej analizie:

– prędkości,

– momentu obrotowego,

– czasu stosowania narzędzia,

– krzywizny kanału.

Dodatkowo wskaźniki LED pozwalają na uzyskiwanie cennych, strategicznych informacji, wpływających na przebieg zabiegu. Urządzenie kontroluje proces nagrzewania, analizuje osiągniętą temperaturę i sygnalizuje gotowość do pracy. Ciepłe, pionowe techniki kondensacji sprawiają, że wypełnienie kanałów korzeniowych następuje w sposób gęsty i jednorodny.