Czym jest dłutowanie zęba?

Dłutowanie to chirurgiczne usunięcie zęba. Zabieg ten wykonujemy w przypadku zębów niemożliwych do usunięcia metodą tradycyjną, tj. w przypadku zębów z ułamaną koroną, zębów zatrzymanych lub z zakrzywionymi korzeniami. Podczas zabiegu chirurg nacina błonę śluzową, następnie usuwa ząb z kości, a błonę zszywa. Wywiad przed zabiegiem Podstawą do pracy jest wykonanie zdjęcia panoramicznego, dzięki któremu możemy dokładnie określić położenie zębów zakwalifikowanych do usunięcia.

Bywają też bardziej skomplikowane przypadki, jak np. korzeń zęba znajdujący się zbyt blisko kanału nerwu zębodołowego – wtedy dodatkowo wykonujemy zdjęcie 3D w ramach tomografii stożkowej. Dzięki zaawansowanej technologii komplet informacji o stanie faktycznym możemy pozyskać w naszym gabinecie APOLONIA.

Co odczuwamy podczas zabiegu?

Zabieg jest wykonywany po zastosowaniu znieczulenia miejscowego, dzięki temu Pacjent nie odczuwa bólu, a jedynie dotyk narzędzi. Po zabiegu, gdy znieczulenie przestaje działać warto przyjąć środki przeciwbólowe według zaleceń lekarza.

Usunięcie zęba zatrzymanego - dłutowanie
Czas trwania: 60 minut
Ilość wizyt: 1 wizyta
Koszt całkowity: 400 zł
Umów wizytę

zadzwoń lub napisz do nas