Strefa małego pacjenta

Doskonale wiemy, że pierwsza wizyta u stomatologa jest stresująca zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica, który go na tę wizytę przyprowadza. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wizyta u dentysty była dla dziecka miłym wspomnieniem, a w przyszłości, żeby samo o nią zabiegało. Używając dziecinnych sformowań i skojarzeń staramy się przetłumaczyć skomplikowane i specjalistyczne zagadnienia z zakresu stomatologii na język zrozumiały dla dzieci i młodzieży.

Dzieci są nagradzane i motywowane do współpracy. Pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się wraz z pojawieniem się pierwszych zębów. Jest to odpowiedni moment na rozpoczęcie oswajania się dziecka z gabinetem oraz udzielenie rodzicom wskazówek na temat prawidłowej higieny zębów mlecznych oraz zaleceń dietetycznych. Próchnica u dzieci rozwija się bardzo szybko, dlatego dziecko powinno być pod stałą kontrolą specjalisty, a wizyty kontrolne powinny odbywać się co 3-4 miesiące. Pomimo tego, że zęby mleczne wypadają, są one niezwykle ważne w rozwoju i kształtowaniu się uzębienia stałego oraz dolnych partii twarzy.

Regularne wizyty u dentysty już od najmłodszych lat zaoszczędzą Twojemu dziecku i Tobie zbędnego stresu w przyszłości.

Wizyty adaptacyjne

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle ważna i może mieć ogromny wpływ na późniejsze zachowanie dziecka w stosunku do dentysty. Aby zapoznać malucha z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego w pierwszej kolejności przeprowadzana jest wizyta adaptacyjna. Współpraca z dzieckiem to priorytet. Staramy się, aby podczas wizyty dziecko było zachęcane do współpracy z lekarzem dentystą, a nie namawiane siłą. W tak młodym wieku nie warto, aby nasza pociecha zraziła się do stomatologa.

WIZYTA JAKO PRZYGODA

Wizyta jako nowa przygoda.

Niespotykane dźwięki, nowe urządzenia oraz odczucia – to wszystko może być kolejną przygodą i zabawą dla Twojego dziecka Dedykowani stomatolodzy. W naszym gabinecie do stomatologii dziecięcej dedykowani są lekarze dentyści ściśle specjalizujący się w tej dziedzinie. Masz pewność, że Twoje dziecko trafi na dobrą opiekę. Pedodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem stomatologicznym dzieci. W Gabinetach Apolonia staramy się leczyć dzieci bezboleśnie, dlatego nawet do najdrobniejszych czynności stosujemy znieczulenie miejscowe, powierzchniowe, jest to specjalny smakowy żel, który ogranicza czucie dziecka w miejscu posmarowania.

Oferujemy również kolorowe wypełnienia oraz nagrody (wręczane po ukończeniu leczenia), co zwiększa u dzieci zainteresowanie następnymi wizytami.

Szczególne traktowanie, rozmowa z dzieckiem oraz informowanie o wykonywanych czynnościach pozwala zminimalizować niechęć maluchów do zabiegów i owocuje zaufaniem dziecka do stomatologa.

Mogą być Państwo pewni, że w Gabinetach Apolonia pociechy będą pod dobrą i co najważniejsze, fachową opieką. Regularne wizyty kontrolne zaoszczędzą czas rodziców oraz zmniejszą stres i cierpienie dziecka.