Piaskowanie (usuwanie osadu)

Piaskowanie to zabieg stosowany w celu usunięcia osadu i przebarwień powstałych na skutek spożywania kawy, herbaty, palenia tytoniu. Jest wykonywany przy użyciu urządzenia- piaskarki. Do końcówki (dyszy) podawany jest piach do piaskowania (postać proszku) wraz z strumieniem wody i powietrza pod ciśnieniem.

Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta.

Trwa od 15-30 min. w zależności od ilości osadu. PIASKARKA WOLNOSTOJACA AIR FLOW S1 AIR-FLOW® S1 to ponadczasowe urządzenie,które służy do przeprowadzania skutecznych zabiegów piaskowania i bezpiecznego usuwania miękkich złogów oraz uporczywych przebarwień zarówno z bruzd, jak i z przestrzeni międzyzębowych.

Dzięki lekkości i precyzyjności rękojeść AIR-FLOW® zapewnia optymalny dostęp i bardzo precyzyjny spray oraz podgrzewany strumień wody pozwalające naszym higienistkom na przeprowadzanie najwyższej jakości leczenia- higienizacji oraz podniesienia komfortu pacjenta.

Jakie są zalecenia po zabiegu piaskowania?

Po zabiegu piaskowania należy przez kolejne 48h zachować białą dietę. Co to znaczy? Należy powstrzymać się od palenia papierosów, picia kawy, herbaty, wina i innych produktów barwiących (ze względu na ryzyko pojawienia się przebarwień na powierzchni zębów).

Kto w szczególności powinien zdecydować się na zabieg piaskowania?

• osoby palące papierosy

• osoby pijące duże ilości kawy, herbaty,wina

• osoby,które noszą aparat ortodontyczny

Piaskowanie
Czas trwania: 40 minut
Ilość wizyt: 1 wizyta
Koszt całkowity: 120 zł
Umów wizytę

zadzwoń lub napisz do nas