Usuwanie ósemki

Usuwanie zęba (ekstrakcja) jest zabiegiem stomatologicznym, w efekcie którego następuje usunięcie zęba. Wywiad przed zabiegiem Przed zabiegiem przygotowujemy się do zabiegu pozyskując wszelkie informacje na temat anatomii zęba oraz kształtu i rozmieszczenia korzeni. Wobec tego niezbędnym jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego uzębienia. Będąc w posiadaniu tak szczegółowych informacji przystępujemy do planowania ekstrakcji.

Usunięcie chirurgiczne ósemki

Zabieg jest uzależniony od warunków anatomicznych. Jako bardziej problematyczne postrzegane są dolne zęby mądrości, gdyż zwykle nie są do końca wyrżnięte – wtedy niezbędna jest ingerencja odpowiednimi narzędziami w kości otaczającej ząb i błonie śluzowej. Jakie stosujemy znieczulenie? W większości przypadków wystarczy znieczulenie miejscowe. Niekiedy jednak może się zdarzyć konieczność narkozy.

Wskazania do zastosowania narkozy:

– Ekstrakcja wielu zębów,

– Brak możliwości zastosowania znieczulenia miejscowego przez uczulenie Pacjenta,

– Skrajny brak współpracy ze strony Pacjenta,

– Skrajny lęk przed zabiegiem po znieczuleniu miejscowym.

Na koniec zabiegu chirurg zakłada szwy, w celu zabezpieczenia rany oraz ułatwienia gojenia. Zwykle szwy zdejmowane są po upływie 7 dni po zabiegu.

Rekonwalescencja

Kilka godzin po wykonanym zabiegu chirurgicznym może wystąpić obrzęk zapalny i ból będący efektem manipulacji na tkankach. Stan ten może się utrzymać ok. 2-3 dni. Leki przeciwbólowe oraz chłodne kompresy przykładane w okolicy bolącego miejsca mogą pomóc uśmierzyć ból.

Usunięcie ósemki
Czas trwania: 45 minut
Ilość wizyt: 1 wizyta
Koszt całkowity: 200 - 300 zł
Umów wizytę

zadzwoń lub napisz do nas